• קטגוריות

 • כתבות קודמות

 • כיצד פועלת טעינה אלחוטית?

  Bconnect Team

  19.12.18 Bconnect Team
  הקוראים הוותיקים עוד זוכרים שפעם הטלפון היה מחובר עם חוט לקיר.
  כיום הנייד שלנו מחובר עם כבל לקיר על מנת להיטען אבל בעתיד הקרוב כבר לא נזכור שהיה צורך לחבר כבל אל הנייד על מנת להטעין אותו.
  העולם הופך להיות אלחוטי. טכנולוגית טעינה מהירה כבר נמצאת בחיינו אבל עדיין לא בצורה מפותחת מספיק.

  כל זה עומד להשתנות בעתיד. טעינה אלחוטית היא הטענה של מוצר וזאת ללא חיבור כבל לתוכו. מספיק להניח את המוצר על משטח ייעודי, והסוללה תתחיל להתמלא. עיקרון הטעינה האלחוטית פשוט מאוד, בצד של המטעין החיבור החשמלי מגיע ממקור החשמל אל עבר סליל ההטענה. בצד הנטען יש סליל הטענה וע״י הצמדתם של שני הסלילים אחד לשני, ללא צורך בחיבור פיזי, הזרם עובר מסליל אחד לשני ע״י השראה מגנטית. כמובן שיש בינהם מעגלים אלקטרונים אשר מיועדים לבקרה וניהול העברת זרם תקינה. החיווט נעשה בצורת סליל על מנת ליצור השראה מגנטית כדי שהזרם יעבור דרכם. בגלל הצורך של הצמדת הסלילים אחד לשני והצורך שזה יהיה מדויק אנו צריכים להצמיד את המכשיר למשטח ההטענה בצורה ומיקום מאד מדויק אחרת הזרם לא יעבור ולא תתבצע הטענה.

  את סלילי ההטענה היצרנים למעשה יכולים להטמיע כמעט בכל מוצר. ראינו כבר שולחנות, מנורות לילה ומדפים בהם הטמיעו את הסלילים,  וכל מה שנותר לכם לעשות הוא רק להניח את הנייד במיקום המדויק והוא יטען. טכנולוגית ההטענה האלחוטית נכנסת גם לרכבים וכיום יש מספר דגמים שהטמיעו בהם משטחי הטענה אלחוטיים בסמוך למיקום של כוסות הקפה ועליכם פשוט להניח את הנייד שלכם בתא שמיועד לכך והמכשיר שלכם יטען אלחוטית.

  עם התפתחות טכנולוגית הטעינה האלחוטית מהירויות ההטענה השתפרו פלאים. בעבר טעינה אלחוטית הייתה מאד איטית עקב נתוני הטענה נמוכים, 2W להטענה, אבל כיום יש מטענים עם עוצמת הטענה חזקה, 10W להטענה, אשר מסוגלים להטעין מהר את הנייד שלכם. כאשר אתם באים לרכוש מטען אלחוטי תוודאו כי המטען מהדור החדש ובעל עוצמה חזקה אחרת הנייד שלכם אמנם יטען בצורה אלחוטית אבל מאד לאט.

  השלב הבא של ההטענה יהיה כאשר לא נצטרך לדאוג להנחה מאד מדויקת אלא פשוט נוכל להניח אחד ליד השני או אפילו לא בדיוק אחד ליד השני ובכל זאת תתבצע הטענה. כבר ראינו קערה חכמה אשר מזהה כל מה ששמים בתוכה ומצליחה להטעין אותם גם אם הם סתם זרוקים בתוך הקערה מבלי להיות בדיוק מול סליל ההטענה. נכון להיום הטכנולוגיה עוד לא בשלה ולכן אנו עדין משתמשים בסלילי הטענה. את הסלילים אתם לא רואים אלא הם מוטמעים בתוך גוף משטח ההטענה כמו לדוגמא במטען הזה של Belkin.

  אם תהיו בעלי חזון רחוק אף יותר תוכלו לראות שבעתיד אפילו לא נצטרך לחבר את משטח הטעינה לשקע החשמל שבקיר אלא העברת הזרמים תעשה אלחוטית לגמרי. כבר ראינו הדגמות של הדבר אבל זה עוד רחוק.

  לכתבות נוספות

  • אוזניות לילדים והאזנה בטוחה

   19.09.21 Bconnect Team
  • כיצד פועלת טעינה אלחוטית?

   הקוראים הוותיקים עוד זוכרים שפעם הטלפון היה מחובר עם חוט לקיר. כיום הנייד שלנו מחובר עם כבל לקיר על מנת להיטען אבל בעתיד הקרוב כבר לא נזכור שהיה צורך לחבר כבל אל הנייד על מנת להטעין אותו. העולם הופך להיות אלחוטי. טכנולוגית טעינה מהירה כבר נמצאת 19.12.18 Bconnect Team
  • כיצד לבחור אוזניות טובות לשנת 2019

   אחד האביזרים הפופולרים שיש לנו בצמוד לטלפון החכם הן האוזניות. העולם החדש, העולם הנייד,  הביא לנו אפשרויות רבות ומגוונות לצריכת המדיה שלנו, בין אם אנו בתנועה, בישיבה בבית, משרד או מסעדה ואפילו בשינה. 01.12.18 Bconnect Team
  מוצרים הוסרו'
  WhatsApp chat