מהי טכנולוגיית נטרול רעשים וכיצד היא עובדת? | ביקונקט- מייבאים ומשווקים את המותגים המובילים בעולם
 • קטגוריות

 • כתבות קודמות

 • מהי טכנולוגיית נטרול רעשים וכיצד היא עובדת?

  Bconnect Team

  01.12.18 Bconnect Team
  בהרבה מקומות עבודה, משרדים, מפעלים, בבית ובטיסות אנו זקוקים למערכת אשר תדאג לנטרל לנו את הרעשים מסביב על מנת שנוכל לתפקד כראוי. הצורך לשקט יכול להופיע בטיסה כשרעש מנוע הסילון של המטוס מפריע להירדם, רעשי דיבור במשרד עם חלל עבודה פתוח או רעשי הטלוויזיה שמפריעים לנו לעבוד. לשם כך פותחה טכנולוגית סינון רעשים, Noise Cancelation.

  זה התחיל בשיטה הפשוטה שנקראת נטרול רעשים פסיבי שלמעשה הפחיתה לנו את רעשי הסביבה על ידי שימוש בחומרים אוטמים. לדוגמא אוזניות מהסוג שעוטף את כל האוזן, Over The Ear ופשוט אוטמות לנו את רעשי הסביבה. יש יצרניות שפשוט בנו דגמים של אוזניות המיועדות לשינה אשר משדרות כל הלילה מוזיקה עדינה על מנת שתכסה ותשתיק את רעשי הסביבה. נטרול רעשים פסיבי מאוד מזכיר אטמי אוזניים כי הוא לא מבדיל בין סוגי הרעשים אלא אוטם את כל רעשי הרקע ללא הבחנה. זה טוב למקומות ותרחישים מסוימים אבל במקומות קבים זה לא פתר את הבעיה.

  השלב הבא הוא נטרול רעשים אקטיבי, Active Noise Cancelation – ANC. השיטה עובדת בצורה פשוטה מאוד, על ידי שימוש במיקרופונים המותקנים באוזניות נקלטים רעשי הסביבה והמערכת משדרת את אותו רעש אבל בצורה הפוכה. כאשר לרעש מבחוץ מתווסף רעש מבפנים בצורה הפוכה נוצר השקט המיוחל. השמעת הרעש ההפוך נקראת ״פאזה הפוכה״. פאזה הפוכה משתמשת במנגנון אלוגריתם מתוחכם אשר יודע לזהות את רעשי הסביבה אותם הוא רוצה לנטרל  ולייצר מהם צליל נגדי שכאשר הוא מתחבר לצליל הקיים נוצר שקט. בדומה לחשבון פשוט של חיבור 1 יחד עם מינוס 1 (1-) שווה אפס. טכנולוגית ANC מאד פופולרית באוזניות אבל למעשה קיימת בהרבה מוצרים אחרים שעושים את אותה עבודה. לדוגמא רמקול אשר אמור לנטרל את הרעשים בחדר או מערכת נטרול רעשים במכונית.

  מערכת נטרול רעשים אקטיבית המוטמעת בתוך אוזניות מביאה איתם גם כמה חסרונות. מערכת שכזו חייבת לקבל מתח על מנת לעבוד לכן אוזניות עם ANC חייבות להיות עם סוללה ואתם צריכים לטעון אותה לפי השימוש. המערכת תופסת מקום בתוך האוזניות ולכן הרבה פעמים האוזניות גדולות פיזית מאוזניות ללא המערכת. לא כל אוזניות עם מערכת שכזו יודעות לנטרל רעשים בצורה טובה ולעיתים רק עושות נזק ופוגעות במוזיקה המשודרת באוזניות.

  כשאתם באים לבחור אוזניות חדשות ואתם רוצים שהן תהיינה עם מערכת נטרול רעשים אקטיבית עליכם לוודא מספר דברים:

  • זמן סוללה – היות והמערכת זקוקה למתח על מנת לעבוד היא זקוקה לטעינה ומאד חשוב לוודא שהאוזניות מחזיקות שעות ניגון רבות על מנת של תתקעו עם אוזניות שלא פועלות כי לא הטענתם או כי נגמרה הסוללה אחרי זמן שימוש קצר. לדוגמא יש את האוזניות Blaupunkt BP-3000ANC המספיקות ל-12 שעות שימוש.

  • גודל ונוחות – תוודאו שהאוזניות נוחות לכם ושאינן גדולות ומגושמות. היום הטכנולוגיה התכווצה וניתן למצוא אוזניות In ear שמוטמעת בנן טכנולוגיית ANC לדוגמא Beoplay E4 שהן קטנות, נכנסות לאוזן ועדין זמן השימוש בהן עומד על כ-20 שעות.

  • לא כל אוזניה שיש לה ANC תעשה את העבודה בצורה טובה. הרבה קובע האלוגריתם שהחברה ייצרה והאם הוא יודע לסנן רעשים בצורה טובה. לרוב המקרים במותגים הידועים הושקעו הרבה זמן ומחשבה בפיתוח דבר המביא לעבודת סינון טובה ומתקדמת. לחלקן יש אפליקציה תומכת ומספר אפשרויות רבות לשליטה ובקרה על סינון הרעשים. מומלץ לבדוק ולהתנסות.

  לכתבות נוספות

  • כיצד פועלת טעינה אלחוטית?

   הקוראים הוותיקים עוד זוכרים שפעם הטלפון היה מחובר עם חוט לקיר. כיום הנייד שלנו מחובר עם כבל לקיר על מנת להיטען אבל בעתיד הקרוב כבר לא נזכור שהיה צורך לחבר כבל אל הנייד על מנת להטעין אותו. העולם הופך להיות אלחוטי. טכנולוגית טעינה מהירה כבר נמצאת 19.12.18 Bconnect Team
  • כיצד לבחור אוזניות טובות לשנת 2019

   אחד האביזרים הפופולרים שיש לנו בצמוד לטלפון החכם הן האוזניות. העולם החדש, העולם הנייד,  הביא לנו אפשרויות רבות ומגוונות לצריכת המדיה שלנו, בין אם אנו בתנועה, בישיבה בבית, משרד או מסעדה ואפילו בשינה. 01.12.18 Bconnect Team
  • מדריך עשה ואל תעשה ברכישת מטען לסלולרי

   המטען הסלולרי שלנו הוא החיים שלנו, בלעדיו לא יהיה לנו חיבור לעולם ובלעדיו לא נוכל להטעין את המכשיר שלנו. לכן כאשר אתם הולכים לרכוש מטען חשוב מאד שתזכרו את הכללים הבאים... 01.12.18 Bconnect Team
  מוצרים הוסרו'
  WhatsApp chat